اقدام جهت ویزای آمریکا

 

الف) مراحل اخذ ویزا

1-    پرکردن فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین

تمام متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید ابتدا مبادرت به پرکردن فرم Application form DS-160 و تعیین وقت مصاحبه اقدام نمایند.

 همکاران ما در تکمیل فرم DS-160 ، شما را یاری خواهند داد.

 هر متقاضی باید یک فرم مجزا پر نماید و پرینت صفحه تأیید آن را در روز مصاحبه به همراه داشته باشد. در تکمیل فرم، اسکن یک عکس تازه گرفته شده رنگی زمینه سفید در ابعاد 5*5 و رزولوشن 600*600 پیکسل، اطلاعات گذرنامه، مشخصات فردی، خانوادگی، شغلی، تحصیلی و توضیحات مرتبط با سفر متقاضی مورد نیاز است.

 

2-     پرداخت هزینه درخواست ویزا

هر متقاضی می باید پیش از رسیدن وقت مصاحبه، هزینه مرتبط با نوع ویزای درخواستی را پرداخت نماید.

 

هزینه انواع ویزای غیر مهاجرتی به شرح زیر است:

واریزی

نوع ویزا

 

$160

ویزای توریستی – کاری- درمانی

B

$160

ویزای ترانزیت

C-1

$160

ویزای کارکنان کشتی و خطوط هوایی

D

$160

ویزای دانشجویی

F

$160

ویزای دانشجویی تبادلاتی و فرصت مطالعاتی

J

$160

ویزای مطبوعاتی

I

$160

ویزای دانشجویی و حرفه ای

M

$160

ویازی قربانیان قاچاق انسان

T

$190

ویزای قربانیان اقدامات جنایی

U

$190

ویزای کارمندان و کارگران موقت

H

$190

ویزای افراد با توانایی های خارق العاده

O

$190

ویزای ورزشکاران و هنرمندان

P

$190

ویزای مبادلات فرهنگی بین المللی

Q

$190

ویزای مبلغان مذهبی

R

$270

ویزای سرمایه گذاری

E

$240

ویزای همسر یا نامزد سیتزن آمریکا

K

 واریز وجه سفارت توسط شرکت پارک سفر از طرف متقاضی انجام می پذیرد.

 

3-    تعیین وقت مصاحبه

 هر متقاضی می بایست پیش از دریافت ویزا توسط افسر صدور ویزا مورد مصاحبه قرار گیرد. برخی از کنسولگری های USA افراد زیر 12 سال و بالای 80 سال را از مصاحبه معاف می کنند. اما توصیه می گردد کلیه متقاضیان صرف نظر از سن، در مصاحبه حضور یابند. مدت زمان لازم جهت دریافت قرار ملاقات بر حسب نوع ویزای درخواستی، مکان مورد نظر و فصل متغییر استبه .این منظور متقاضی می تواند از تورهای آنکارا پارک سفر با نرخ مناسب استفاده نماید.

 شرکت پارک سفر، پس از واریز وجه سفارت، جهت تعیین وقت مصاحبه برای متقاضی اقدام می نماید. با توجه به این که امکان گرفتن وقت مصاحبه فقط در زمان های خاصی میسر می باشد، همکاران ما پس از باز شدن سایت سفارت، ضمن هماهنگی با متقاضی ، وقت مصاحبه را تعیین و به وی اعلام می نمایند.

 

ب) مدارک مورد نیاز:

 

1-     پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار پس از تاریخ مورد نظر جهت ورود به آمریکا

2-     پرکردن فرم DS-160 و تأییدیه آن

3-     تأییدیه وقت مصاحبه و رسید واریز وجه $160

4-     دعوتنامه یا مدارک نشان دهنده هدف سفر

5-     پرینت حساب بانکی (تمکن مالی) یا گردش 6 ماهه حساب

6-     سند مالکیت

7-     مدارک نشان دهنده قصد بازگشت متقاضی به کشور مبدا

همکاران ما در تکمیل مدارک فوق ، شما را یاری خواهند داد.

 

ج) درباره مصاحبه

 در روز مصاحبه کارشناس صدور ویزا تشخیص می دهد که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دارد یا خیر. اطلاعات مندرج در فرم DS-160 مدارک ارائه شده و رفتار و گفتار فرد متقاضی تعیین کننده خواهد بود. اکثر کنسولگری های آمریکا از کلیه داوطلبان ویزا، انگشت نگاری به عمل می آورند. ممکن است پرونده مورد نظر نیاز به بررسی های بیشتری داشته باشد.(Security check) دراین صورت کارشناس پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا در اختیار وی قرار می دهد.

 پس از تأیید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که در چه تاریخی و چه محلی پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل نماید. در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری نیست و پیکاپ ویزا (پیکاپ پاسپورت) توسط شرکت پارک سفر امکان پذیر است.

 

د) پیکاپ ویزای آمریکا:

پس از انجام مصاحبه، متقاضی نیاز به اقامت در آنکار و انتظار جهت کسب اطلاع از دریافت یا عدم دریافت ویزا را نخواهد داشت. از آنجاییکه حداقل زمان انتظار جهت دریافت پاسپورت  5 روز  کاری است، متقاضی ویزا، متحمل هزینه و زمان قابل ملاحظه ای خواهد شد. از این رو کافی است تا با مراجعه به دفتر آنکارا، همراه نماینده ابن دفتر به سفارت آمریکا مراجعه و وکالت نامه مربوط به پیکاپ را امضا کند. سپس با همراهی ایشان ، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا مراجعه نموده تا برگه عبور موقت را اخذ کند و با استفاده از این برگه به ایران بازگردد. پس از تعیین نتیجه ویزا توسط سفارت، نماینده دفتر آنکارا پاسپورت متقاضی را از سفارت تحویل گرفته و پس از انتقال آن به ایران، همکاران ما در پارک سفر ضمن تماس با شما، نسبت به تحویل پاسپورت اقدام خواهند نمود. معمولاً مدت زمان این فرآیند، یک هفته کاری است. چنانجه کنسولگری اقدام به  FBI Check (بررسی های بیشتر) در مورد شخص متقاضی ویزا نماید، این فرآیند ممکن است مدت زمان بیشتری به طول بیانجامد.

 

د)توضیحات ضروری

تا پیش از صدور ویزا اقدام به خرید بلیط و برنامه سفر ننمایید. هیچ سازمان یا ارگانی نمی تواند صدور قطعی ویزا را تضمین نماید.

ویزا تا پیش از به اتمام رسیدن مدت اعتبار، معتبر و قابل استفاده است. با توجه به متغیر بودن نوبت دهی کنسولگری جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت پارک سفر تماس حاصل نمایید.